Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Історичні джерела / Поселення задніпрських місць… / 10. Поіменні відомості про жителів задніпрських поселень…

Поселення задніпрських місць
до утворення Нової Сербії

10. Поіменні відомості про жителів задніпрських поселень Миргородського полку за матеріалами жовтневої ревізії 1752 року

Пивовар А.В.

Тут і далі по сотнях Миргородського полку, розташованих на обох берегах Дніпра (Власівська, Кременчуцька і Потоцька), приводиться витяг з відомостей, що стосуються задніпрських поселень полку (крім відомостей про двори старшини та інших чинів, які наведені повністю). Підсумкові дані по таких сотнях подані окремо, в зведених підрахунках. Інформація стосовно окремих категорій поселян, яка не зазначалась при складанні реєстру, позначена у відповідних колонках відомостей спеціальним символом (*), який дозволяє відмежувати дані, які не обліковувались, від їх нульових значень. При потребі, цей же символ застосовано і щодо підсумкових даних, які нерідко наводились лише в перелікових табелях, що супроводжували поіменні відомості сотень (окремо по козаках і посполитих).

В оригіналі реєстру відомості про козаків Власівської сотні (аналогічно й інших) розпочинаються заголовком "Ревизия полку Миргородского сотни Власовской козаков виборних и подпоможчиков, в том числе разночинцов, якото сельских атаманов, асаульцов, десятников, писцов, туремних сторожей и артилерийских служителей и протчих тому подобних дворов, а в дворах також и особо состоящих бездворних хат, а в хатах семей и подсуседков козачих в одних дворах, а в особливих хатах жиючих конних и пеших, сотником остаповским Федором Базилевским сочиненная 1752 году" (ревізія проводилась у жовтні), що відображає скоріше данину традиції, оскільки про асаульців, десятників і т.п. у жодній сотні навіть не згадується, а щодо атаманів, причетних до складання відомостей по окремих поселеннях, їх прізвища у більшості випадків взагалі виявилися відсутніми у відповідних реєстрах.

Власівська сотня

Кременчуцька сотня

Крилівська сотня

Цибулівська сотня

Архангелогородська сотня

Потоцька сотня

Опубліковано: Пивовар А.В. Поселення задніпрських місць до утворення Нової Сербії в документах середини ХVІІІ століття. – К. : Академперіодика, 2003 р., c. 42 – 110.

Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 4765

Модифіковано : 18.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.