Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Переклад Георгія Потульницького

Ваша Екселенціє,

Пам’ятні слова, які Ви проголосили в Палаті Депутатів: «Будь-яка нація, яка піддається нападу з боку більшовиків, є нашим союзником», сповнили мене надією щодо України, яка вже довгий час веде жахливу боротьбу з радянською армією. Сьогодні тісно об’єднана в один фронт з Польщею і Румунією, вона просить про допомогу боєприпасами і медикаментами, не дивлячись на злощасну протидію з боку деяких партій, їй також необхідні волонтери з числа офіцерів, унтер-офіцерів та солдат для її армії, яка реорганізовується під командуванням генерала Сергія Дельвіга, командувача Почесним легіоном, колишнього генерала від артилерії російської армії Південно-Західного фронту.

Україна просить Францію ухвалити Верховне Командування над своїми військами, також надати адміністраторів, інструкторів, промисловців та працівників.

Відокремлена від Росії століттями латинської цивілізації, вона просить тільки про укріплення зв’язків, які завжди об’єднували її із Заходом.

Я маю честь просити Вас, пане Голово, люб’язно прийняти, з моїми побажаннями щасливого Нового Року, запевнення у моїй глибокій повазі.

Граф Михайло Тишкевич


Опубліковано

Архів Української Народної Республіки. Міністерство закордонних справ. Дипломатичні документи від Версальського до Ризького мирних договорів (1919–1921) / Упоряд.: Валентин Кавунник. – Київ: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, 2016. – С. 305-306.